Wszyscy chcemy posiadać ładnie urządzone mieszkanie. Często chcemy zrobić to sami, a;e można też czasami pomyśleć o skorzystaniu z usług specjalisty, który nam w tym doradzi. Na rynku mamy w tej chwili duży wybór wśród firm, które dekorują wnętrza. Warto skusi się na poradę, jeśli nie czujemy się na siłach w tego typy rzeczach.

Obrazy w sypialni
Autor: Black Red White SA

Istnieje wiele rozwiązań, które sprawią, że nasze mieszkanie będzie wyglądać oryginalnie i wyjątkowo. O ile często jesteśmy w stanie wybrać sobie odpowiednie meble to już z doborem odpowiednich obrazów na ściany nie jest tak łatwo. Nie są to jeszcze i nas rzeczy bardzo popularne, więc nie mamy też dobrego rozeznania w tym temacie, często brakuje nam po prostu obycia w tej materii.

Firmy produkujące obrazy ścienne na skalę masową posiadają w swoich sklepach na ogół bardzo duży wybór różnorodnych motywów (katalog grafik). Do bardzo popularnych motywów ściennych, jakie pojawiają się w ofertach tego typu sklepów należy zaliczyć naturę. Na ogół pod tym słowem rozumiemy ,pejzaże nie tylko kojarzące się nam z przestrzeniami typowymi dla sztuki klasycznej, impresjonistycznej, czy naturalistycznej.

Domowa galeria obrazów
Źródło: www.morguefile.com

Na obrazach ściennych umieszcza się obecnie dość często inne motywy, kojarzące się nam z wakacjami, ciepłe szerokie plaże, wzburzone morze, gorące nasłonecznione tereny. W Polsce mamy mało słońca, więc tego typu motywy zawsze dobrze się sprzedają. Drugi typ obrazów to z kolei obrazy przedstawiające miasta. Motywy miejskie są od dawna lubiane, związane są z fascynacją nowoczesnością, emanują też innym typem emocjonalności, są bardziej męskie, wyrażają silniejszy charakter, pogoń, prędkość, tłum.

Intrygujące obrazy w salonie to również wszelkiego rodzaju obrazy z fotografii, często bardzo popularnych znanych nam fotografii, albo też obrazy ze zdjęć popularnych osób, często aktorów i muzyków. Również często spotykane ostatnio są tryptyki, złożone z różniących się pod względem kształtu lub wielkości elementów wiszących obok siebie. Dzięki temu mamy trochę efekt swego rodzaju chaosu, zza którego przebija się jakiś ciekawy obraz.