Technologia i tempo funkcjonowania jednocześnie umożliwiają i wymagają zastosowania pewnych rozwiązań, które obecnie generalnie są dla wielu czymś oczywistym. Czymś, bez czego żyłoby się dużo trudniej.

Technologia i tempo funkcjonowania jednocześnie umożliwiają i wymagają użycia pewnych wynalazków, które obecnie generalnie są dla ludzi czymś całkowicie normalnym. Czymś, bez czego żyłoby się o wiele trudniej.

Chodzi o wszelkiego gatunku poliwęglany, polietyleny, poliestry i pozostałe substancje, jakie dają zdumiewająco niskim kosztem i wysiłkiem tworzyć najróżniejsze, właściwie ograniczone tylko wyobraźnią przedmioty. Z materiałów różnego rodzaju, także z surowców wtórnych, przetopionych i odlanych na nowo, również daje się uzyskać wartościowe rzeczy.

Do jakich celów są w stanie nadawać się syntetycznie wykonane, niezbyt solidne, często jednokrotnego użytku opakowania? Da się wyliczać cały dzień. Najszybciej rozpoznawalne są opakowania plastikowe (np. http://ezaopatrzenie.pl/menuboxy) znane jako PET, zawierające wodę, napoje i inne ciecze, niekoniecznie spożywcze. Olbrzymią zaletą materiału PET jest to, że niezwykle opornie wchodzi w reakcje z innymi substancjami, co pozwala na tanie i bezpieczne składowanie rozpuszczalników, farb, denaturatu i innych niebezpiecznych substancji.
Bezpieczne, bo dużo mniej wrażliwe na mechaniczne uszkodzenia, w opozycji do szklanych flaszek tak powszechnych nawet kilkanaście lat wstecz.

W wszelkiego gatunku blistry, które rzecz jasna także tworzone są z plastiku, opakowywane są chyba wszystkie przedmioty: od artykułów elektronicznych, przez gazety, wydawnictwa muzyczne, do żywności, która dzięki hermetycznemu, podciśnieniowemu pakowaniu w folię jest przydatna do spożycia o wiele dłużej, niż gdyby nie była w nic opakowana.

Tak duża mnogość wykorzystania, a to na razie sprawa raczej użytego materiału, nie jego postaci czy kształtu. Odpowiednio wykonana mieszanina plastiku i powietrza pozwala uzyskać bezpieczne, miękkie i uniwersalne pianki, używane przykładowo do zapakowania nowego asortymentu AGD i pozostałych dużych urządzeń. W mniejszej skali natomiast, w połączeniu z celulozą tworzą koperty bąbelkowe (http://ezaopatrzenie.pl/torby_koperty), znakomite do nadawania delikatnych rzeczy pocztą, na której przesyłka może być narażona na rzucanie, wstrząsanie i inne niebezpieczne rzeczy, o jakich wiedzą jedynie pracownicy poczty.

No i nie zapominajmy o folii bąbelkowej – pękanie ściskanych bąbelków od lat uspokaja najbardziej spiętych ludzi.