Garaż jest w dużej mierze wnętrzem, wykorzystywanym do trzymania samochodów. Większość zadań wykonywanych w tym miejscu ma więc związek z naprawą, konserwacją lub odmiennymi kwestiami dotyczącymi posiadania pojazdu mechanicznego. Nierzadko też w tym pomieszczeniu trzyma się takie przedmioty jak na przykład rower.

brama garażowa
Autor: Normstahl
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/ssd_topclassic_eurodekor_bright_0707.jpg
Najlepszym pomysłem jeżeli chodzi o rower jest trzymanie go na ścianie. W ten sposób zyskuje się dodatkową powierzchnię przydatną dla auta, a ponadto rower nie przewróci się i nie przeszkadza w różnych czynnościach. Niejednokrotnie garaż używany jest także jako miejsce do gromadzenia rozmaitych przedmiotów, na przykład produktów budowlanych. Jest tak zwłaszcza jeżeli właściciel garażu nie dysponuje piwnicą. Niekiedy też garaż wykorzystywany jest do zupełnie odmiennych celów niż te związane z posiadaniem auta.

Narzędzia

Brama garażowa uchylna
Autor: tachyondecay
Źródło: http://www.flickr.com/photos/tachyondecay/2068146974/

Najważniejszą część akcesoriów standardowego garażu stanowią różnego rodzaju narzędzia. Są to przede wszystkim akcesoria pomocne przy naprawie i konserwacji samochodu oraz innych. Narzędzia te wymagają oddzielnych zasad przechowywania. Na bardziej drobne przedmioty będą topojemniki na narzędzia . Przybierają one różne formy. Dzisiejsze skrzynki na narzędzia zazwyczaj zrobione są z lekkiego tworzywa sztucznego. Są praktyczne i pojemne, szczególnie że wyposażone są w wiele warstw do przechowywania przedmiotów. Wykorzystywane są do trzymania takich akcesoriów jak na przykład klucze, śrubokręty czy kombinerki. Osobne przegrody przeznaczone są na drobne części takie jak śruby, nakrętki czy kołki. Skrzynki na narzędzia oferowane są w wielu rozmiarach i kolorach.

Inne części wyposażenia

Dla wielu osób również garaż jest miejscem, służącym do składowania różnego typu urządzeń na prąd, takich jak na przykład piły czy kosiarki. Tak samo rzecz ma się z innymi akcesoriami, wykorzystywanymi do prac w ogrodzie, takimi jak na przykład grabie, wąż ogrodowy czy sekator. Oprócz skrzynek narzędziowych, do składowania różnych przedmiotów można zastosować też pojemniki warsztatowe. Pozwalają one na przechowywanie większych towarów, a także, dzięki użyciu różnych kolorów pojemników, na praktyczny podział narzędzi.