Założenie oraz budowa własnej hali to nie lada wyzwanie. Odpowiednie wymiary, materiały budowlane i liczne pozwolenia. To tylko część zadań, z którymi będziemy się zmagać w czasie budowy magazynu. Poniżej skupimy się jednak na czynnościach związanych z wykończeniem.

Powierzchnia magazynowa
Autor: Leonora Enking
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy hala zostanie już ukończona (tego typu budynki powstają błyskawicznie), przychodzi kolej na zamówienie niezbędnych elementów wyposażenia. Koniecznie pomyśl o zakupie takich rzeczy, jak antresole magazynowe.

W szybki i banalny sposób można je montować oraz demontować. Są one porządnie wykonane z najlepszej jakości tworzyw. Cechują się dużą funkcjonalnością i niezawodnością. Wyróżniamy klika rodzajów takich regałów. Są to regały paletowe typowe, wjezdne, przepływowe a także przesuwane.

Regały magazynowe występują w różnych rodzajach w zależności od produktu stacjonującego w danym magazynie. Jesteśmy w stanie wypunktować regały rzędowe, regały wjezdne, regały półkowe, przepływowe, itp. Nierzadko spotykane, zwłaszcza w dużych magazynach są regały wjezdne. Spełniają one rolę zabezpieczającą dla subtelnych towarów, jakie nie powinny być magazynowane w sposób blokowy. Chcąc umiejscowić, albo zdjąć towar, przemieszcza się po prostu wszelkie znajdujące się na konkretnym regale. Regały wjezdne stosowane są też w chłodniach. Wykonane są w owym przypadku z materiałów nie poddającym się działaniom niskich temperatur.

Regały przemysłowe możemy dostrzec też w sklepach i archiwach. Znane są regały półkowe, służące do magazynowania towarów o mniejszych gabarytach jak również nie pochłaniające tym samym dużo przestrzeni. W tym typie regałów magazynowych najczęściej można przystosowywać wysokość półek. Półkowe regały przemysłowe są również zaprojektowane do magazynowania materiałów o nieokreślonych rozmiarach i kształtach, to znaczy np. konfekcji.

Końcowym krokiem jest efektywne wypromowanie usług magazynu. Warto zdobyć kontrahentów, którzy opłacą usługi twojej hali magazynowej na dłuższy czas. I pamiętajmy, że w naszej hali mieszczą się cenne towary.

Dlatego powinniśmy zatroszczyć się o monitoring (przykłady w tym miejscu: Zestawy do monitoringu) całego magazynu. W końcu różne rzeczy mają czasem miejsce. W pomieszczeniach biurowych koniecznie powinny się znaleźć rejestratory przemysłowe (odkryj więcej) i kamery.