Owy tekst głównie traktuje odnośnie różnego rodzaju zagadnień dotyczących budowy domu z drewna. Chociaż w kilku ostatnich dekadach w Polsce drewno nieco odeszło w niepamięć, to jednakże nie można powiedzieć, iż solidne drewno jest złe. A więc jeśli Odbiorca na serio rozmyśla o postawieniu domu, nie powinien myśleć, że drewno to przeżytek. Wedle państwowych danych domy drewniane są w ostatnich latach bardziej popularne. To doskonała wiadomość, ponieważ drewno ma wiele atutów.

Płyta OSB
Autor: dlritter
Źródło: http://www.sxc.hu
Oczywiście to powinno być solidne drewno – najlepiej z Polski. Np. krajowe płyty OSB są teraz ścisłą czołówką. Gigantyczne firmy meblarskie sądzą nawet, że drewno z naszego kraju jest najlepszej jakości. Cóż, można w sumie powiedzieć, iż dużo w tym prawdy. Jednakże w żadnym razie nie możemy szukać płyt drewnianych do własnego nowego domu tak jakby po macoszemu. Tzn. z pewnością powinniśmy poświęcić na to nieco więcej swojego czasu. Jeśli tak nie będzie, zapewne będą spore kłopoty z późniejszą eksploatacją własnego domu!

Wielu Polaków buduje dom, lecz po prostu na praktycznie wszystkim oszczędza. To całkowicie zrozumiałe zjawisko – jednakże w żadnym wypadku nie możemy myśleć, iż takie rozumowanie ma sens. W końcu prawda jest taka, że tak czy siak zbytnie oszczędzanie na standardzie – płyt, ale tak naprawdę nie tylko, potem przyniesie wiele szkód. Co do tego pewnie nie mają najmniejszych wątpliwości tacy ludzie, którzy wcześniej za bardzo skupiali się na oszczędnościach. Należy umieć się uczyć na błędach innych.

Zatem w tym tekście został głównie pokazany problem płyt OSB, lecz także zbyt dużego skupiania się na oszczędzaniu. Wiele można zrozumieć, jednakowoż skoro już budujemy własny dom, ciężko uważać, że w każdym przypadku szukanie jakichś oszczędności jest zdrowe. W szczególności, iż tak czy siak potem będziemy tego bardzo żałowali. Naprawdę nie ma innego rozwiązania. Należy mieć na dzieję, iż nareszcie polskie domy, także te drewniane, będą charakteryzowały się taką jakością na którą wszyscy zasługujemy. To realne!