Stal jest podporą polskiej gospodarki! Może Monako radzi sobie bez przedsiębiorstw z branży stalowej, choć i tak ją importują, to z pewnością jakieś problemy w branży stalowej powodują, iż gospodarka tak jakby ulega pogorszeniu. Oczywiście nierzadko tego nie odczuwamy, nie zauważamy zjawiska, które zasadniczo nie jest zbytnio na czasie, ale prawda jest taka, że nigdy nie możemy przesadnie deprecjonować wielkiego znaczenia stali.

ssab.com
Źródło: ssab.com

Takie są właśnie realia Polski. A zresztą Indie, RFN albo USA są jeszcze mocniej uzależnione od stali.

Gdy stal konstrukcyjna tanieje, tak naprawdę nie można uważać, że to bardzo dobra informacja. Bo ze stalą jest jak z przykładowo gdańskimi mieszkaniami – z jednej strony sympatycznie, iż co pewien czas można spostrzec spore spadki w cenach, lecz przecież gdy nieruchomości tanieją, prawdopodobnie mamy do czynienia ze znacznym spowolnieniem ekonomicznym. I dlatego co prawda nie musimy naturalnie przesadnie wyczekiwać obniżek cen stali, ale nie powinniśmy również sądzić, że to dobra sytuacja, gdy najzwyczajniej stal jest tańsza. Może to nieco dziwaczne, ale tak jest w owej branży!

ssab.com
Źródło: ssab.com

Bardzo dobrze, iż ciągle stal jest istotną gałęzią polskiego przemysłu, bo pieniądze jakie wpływają do portfeli Polaków – pracowników, lecz także jakby nie patrzeć wszystkich Polaków, są duże. Kiedy gigant z branży stalowej zapłaci sowity podatek, w automatyczny sposób każdy jakoś na tym jest w stanie zyskać. Choć oczywiście nie przesadzajmy przesadnie z podatkami, ponieważ o ile mała firma nie ma w zasadzie ratunku przed podatkami, to giganci poznali bardzo dużo skutecznych metod, dzięki to którym zarobią górę kasy. A gdy dojdą do wniosku, iż jest już bardzo źle, pewnie przeniosą działalność gdzieś indziej. Nie można dopuścić do tego!

Ten tekst jasno pokazał, że stale specjalne czy nierdzewne odgrywają bardzo dużą rolę w gospodarce. Jeżeli będziemy dbać o to by ciągle stal dawała niejako wszystkim interesujące zyski, będzie dobrze. Jednakże nawet jeżeli na Starym Kontynencie nie pozostanie nawet jeden producent stali, i tak będziemy każdego dnia z niej „korzystali”. Funkcjonowanie bez stali jest czymś kompletnie nierealnym zobacz oferta od SSAB.