Wielu z nas nie wyobraża sobie mieszkania w wielkim mieście. Nie tak dawno temu ci wszyscy, którzy odnosili w życiu duże sukcesy i mieli możliwość sobie pozwolić na kupienie wyśnionego domu, gromadnie opuszczali metropolie i osiedlali się w miejscach otoczonych przez przyrodę. To właśnie pośród szumu lasu i śpiewu ptactwa mogą w końcu odetchnąć pełną piersią oraz odprężyć się po trudach codziennego dnia.

Wygodny dom za miastem, z ogromnym ogródkiem to znakomite miejsce na uwicie rodzinnego gniazdka. To też wyśniona otoczka życia dla znacznej ilości mieszkańców miast. Mimo wszystko są wśród nas konserwatywne mieszczuchy, które za żadne skarby nie pozwolą się wywieźć poza ścisłe centrum. Za co można pokochać duże metropolie? Przecież są wypełnione brudem i unoszących się w atmosferze szkodliwych spalin. W mieście rozpanoszył się wieczny rumor, a na ulicach, zazwyczaj w godzinach szczytu, panują tłumy. Jednak niektórzy nie potrafią zasypiać wieczorem bez kołyszącego głosu przemykającej karetki na sygnale. Głosy miasta, jakie egzystuje nawet w porze nocnej to pewnego typu kołysanka. Duże miasta to również egzystencja w centrum kultury. Występy znanych sław, kina, premiery teatralne, wernisaże, spotkania autorskie- nie potrafimy się bez tego obejść. Też egzystencja hippisów znacznie przyczynił się do rozpanoszenia się miejskiego życia. Wytworzyli oni swój specyficzny styl, a przestrzeń miejska jest ich obszarem egzystowania. Tworzy się wiele rozmaitych inicjatyw, pojawiają się awangardowe kawiarenki.

Osiedle Cztery Pory Roku
Autor: Grupa Archicom
Źródło: Grupa Archicom

Bez względu na powody, wielu ludzi kupuje mieszkania we Wrocławiu, choć ceny są bardzo wysokie (wątek o mieszkaniach we Wrocławiu). Zwłaszcza jeżeli mamy kaprys mieszkać w centrum. Ale są również inne dzielnice, które choć nieco oddalone od rynku, są bardzo popularne. Wrocław Gaj, czy Osiedle Kosmonautów to tej chwili bardzo modne tereny (tu znajdziesz mieszkania na gaju). Mają one swój specyficzny klimat, który przyciąga wielu młodych ludzi. A gdy czujemy się już znużeni miejskim tempem, zawsze możemy pojechać w odwiedziny do naszych znajomych, którzy obrali za cel spędzić życie bliżej natury. Ale jeżeli jesteśmy urodzonymi miejskimi zwierzakami, bez wątpienia nie obejdziemy się bez cywilizacji dłużej niż weekend.