Z nastaniem ciepłych miesięcy pośrednicy w wielu regionach notują spadek bezrobocia. Na rynku pracy pojawią się nowe oferty, dotyczące pracy tymczasowej. Pośrednicy pracy, zarówno w Polsce, jak i na terenie Unii Europejskiej szukają pracowników czasowych, z reguły do prac fizycznych.

praca
Źródło: flickr.com
Często pojawiają się również tymczasowe oferty pracy w biurze. Wielu właścicieli firm w ten sposób uzupełnia sobie kadry w czasie wakacji, gdy etatowi pracownicy wykorzystują urlopy. Do najpopularniejszych zajęć sezonowych wciąż należą prace budowlane oraz praca pomoc kuchenna. W sektorze budowlanym zazwyczaj poszukuje się czasowych robotników za pośrednictwem urzędów pracy.

W branży gastronomicznej w okresie letnim również panuje ożywienie. Szczególnie w typowych rejonach turystycznych przybywa ofert dla barmanów i pomocy kuchennej. Warto wiedzieć, że pracę tymczasową można również dostać w urzędzie pocztowym. Wysyłanie pozdrowień z wakacji jest bowiem nadal popularne, więc ktoś powinien obsłużyć ten dodatkowy ruch korespondencji.
Sezonowa turystyka napędza także koniunkturę w ośrodkach rehabilitacyjnych. Czasową pracę w tym sektorze znajdą nie tylko wykwalifikowani masażyści, ale także studenci wychowania fizycznego, którzy właśnie w okresie wakacyjnym powinni odbyć obowiązkowy staż. Oferty tego typu otrzymamy zwłaszcza w województwie zachodniopomorskim, przykładowo przeszukując portale ofertami po frazie: praca Koszalin.

praca
Autor: David Brewer
Źródło: http://www.flickr.com

Praca czasowa to dla osób długotrwale bezrobotnych często jedyna okazja, aby podreperować swój budżet. Także młodzi ludzie, bez doświadczenia z zaangażowaniem wykorzystują sezon wakacji, żeby zarobić sobie trochę grosza.

Jednakże wielu nierzetelnych pracodawców wykorzystuje niewiedzę młodych pracowników, a także osób, którym bardzo zależy na pracy. Najczęściej ma miejsce, że pracodawca nie zwiera żadnej umowy z pracownikiem lub nie wypłaca mu obiecanych pieniędzy. Niekiedy też obniża się wynagrodzenie końcowe w stosunku do ustalonej wcześniej kwoty .
Sprawdź też http://www.praca.egospodarka.pl/oferty-pracy/glazurnik
W jaki sposób bronić się przed nieuczciwym pracodawcą? Po pierwsze zawsze podpisywać umowę jeszcze przed rozpoczęciem pracy. Oprócz tego, uważnie przeczytać umowę i sprawdzić, czy warunki ustalone podczas rozmowy z pracodawcą, pokrywają się zapisem na papierze. Pamiętajmy, że w momencie podjęcia pracy „na czarno”, pozbawiamy się jednocześnie wielu praw. Na dodatek możemy nigdy nie otrzymać naszych pieniędzy.