Kiedy robimy remont w naszym mieszkaniu, najczęściej oznacza to odświeżanie ścian w pokojach. Często też kładziemy kafle. Zazwyczaj jednak planujemy drobne metamorfozy, takie jak na przykład zakup mebli, czy odmiana wystroju wnętrz. Koncentrujemy się w tym czasie przede wszystkim na dodatkach. Przemierzamy mnóstwo sklepów, czatujemy na wyjątkowe okazje. Jesteśmy w stanie przejrzeć stosy czasopism dekoratorskich. Często jednak nie pamiętamy o bardzo istotnym elemencie naszych domów, czyli o podłogach. Zazwyczaj wymieniamy je raz na kilkadziesiąt lat lub rzadziej. Choć codziennie mamy z nią stały kontakt, nie myślimy o niej. A przecież obecnie jest tyle sposobów, by była ona nie tylko praktyczna, ale i nowoczesna.

Parkiet z grabu
Autor: Podłogi.info

|W=150]

Możemy wybierać wiele opcji. W pokojach co raz częściej odchodzimy od klasycznej wykładziny. Wiąże się to z tym, że w przypadku, gdy się pobrudzi, nie można od razu zlikwidować plamy. Czasami również bywa tak, że zabrudzenia nie schodzą. Dla osobistej wygody kładziemy podłogi drewniane producent ( http://www.parkietypryczynicz.com.pl/podlogi_drewniane-parkiet_jesionowy.html ). Są one najkorzystniejsze dla naszego domu. Drewno ma to do siebie, że oddycha, wpływając na mikroklimat w domu. Skutecznie ogranicza obecność roztoczy w naszym domu, a wiemy doskonale, że jest to najpopularniejszy czynnik alergenny. Zapewnia bardzo dobrą izolację termiczną i akustyczną.

parkiet   kambala
Autor: WITEX
Źródło: WITEX
Możemy położyć w mieszkaniu panele, jak i parkiet. Parkiety robi się z różnego rodzaju drzew. Bardzo popularny jest parkiet jesionowy producent. Jesion to wyjątkowo twarde drzewo, dzięki czemu parkiet ten może być wyjątkowo wytrzymały. Jeżeli wydaje nam się, że parkiety wyszły już z mody, to grubo się mylimy. Mnóstwo osób powraca do tego typu podłoża ze względu na ciekawy efekt dekoracyjny. Jeśli zdecydujemy się na parkiet Hajnówka, będziemy mogli wybrać mnóstwo wzorów, które z pewnością mogą być ozdobą naszych wnętrz. Możemy również wykonać w naszym domu tafle parkietowe, które na pewno wyczarują niebanalny klimat. Jest to jednak opcja dla ludzi, którzy posiadają obmyślaną koncepcję, podłoga powinien bowiem współgrać z wystrojem wnętrza.