Świetnie pamiętamy krajobraz naszego kraju przed finałami Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku. Polska stała się jednym wielkim placem budowlanym. Stawialiśmy nowe, ogromne stadiony w miastach, które miały przyjmować najpopularniejszych piłkarzy naszego kontynentu. Powstawały nowe odcinki dróg, jak również odnawialiśmy budynki użytku publicznego, jak na przykład dworce. Oprócz tego, pojawiło się dużo nowych hoteli oraz restauracji, gotowych na goszczenie miłośników piłki nożnej z całego świata.

www.dziwgmar.plNa tego typu potężnych budowach bez wątpienia bardzo często widzieliśmy zgrabną konstrukcję żurawi. Jest bardzo potrzebny sprzęt podczas budowy dużych obiektów. Żurawie wieżowe zalicza się do największych maszyn budowlanych. Jego wysokość podnoszenia jest w stanie osiągać nawet 100 metrów.
Żurawie budowlane dzielą się na dużo typów. Wyróżniamy wśród nich stacjonarne lub przejezdne, z podwoziem szynowym albo gąsienicowym. Maszt żurawia budowlanego to zazwyczaj wysoka wieża o kratownicowej konstrukcji – http://www.dzwigmar.pl/sprzedaz_zurawi.html. Żurawie budowlane posiadają parę napędów, zazwyczaj elektrycznych, a każdy z nich odpowiada za jedną czynność.
Takie urządzenia budowlane nie są tanie. Dlatego sprzedaż żurawi do niezwykle dochodowy interes. Dystrybutorzy najlepszych światowych producentów nie narzekają na brak klientów. W końcu bez tego typu specjalistycznego urządzenia, żadna poważna budowa nie może istnieć.

Żurawie na budowie
Autor: Canuckistan
Źródło: http://www.flickr.com

Dla niedoświadczonych firm budowlanych doskonałym wyjściem jest wynajem żurawi. W naszej ojczyźnie z powodzeniem działa mnóstwo firm, które oferują wynajem żurawi budowlanych. Dzięki współpracy z najlepszymi światowymi producentami, cieszą się one nieustającą popularnością wśród klientów. Oprócz wynajmowania, takie przedsiębiorstwa oferują też serwis gwarancyjny sprzedawanych oraz dzierżawionych urządzeń, jak również sprzedaż oryginalnych części zamiennych. Świetnie sprawdza się również na polskim rynku budowlanym sprzedaż maszyn używanych. Jest to bez wątpienia dobry pomysł na zaoszczędzenie dużych środków, które możemy zainwestować w innym obszarze.